USA újra színre lép a klímapolitikában – de vajon ugyanúgy, ahogy elment?

USA újra színre lép a klímapolitikában – de vajon ugyanúgy, ahogy elment?

USA újra színre lép a klímapolitikában – de vajon ugyanúgy, ahogy elment?

Véget ért a hosszú nemzeti rémálom az Amerikai Egyesült Államokban? Mikor és hogyan lép vissza az USA a Párizsi Egyezménybe, hogyan fog nekiállni az üvegházgázok visszafogásának, mi lesz a gáz-, valamint olajiparával, és hogyan befolyásolja Biden megválasztása a kínai klímapolitikát? Többek között ezeket az égető kérdéseket vitattuk meg a meghívott szakértőkkel az Energiahajó harmadik, Biden oldja meg a klímaválságot vagy a megújulók dübörgő forradalma? című online találkozóján.

„Az Amerika lelkéért vívott küzdelemben a demokrácia kerekedett felül” – nyilatkozott Joe Biden demokrata párti elnökjelölt pár órával az után, hogy az elektori kollégium megerősítette győzelmét a novemberi elnökválasztáson. 2021. január 20-án az új elnök átveszi a hivatalt, amivel megnyílik a lehetőség arra, hogy a Trump-adminisztráció elmúlt éveinek szélsőséges rendeleteit eltörölje. Korántsem biztos azonban, hogy a megválasztott elnök pont ott folytatja, ahol Obama abbahagyta, és eltöröl mindent, amit Trump elkezdett. Az Energiahajó rendezvénysorozat harmadik adásának meghívott vendégei egy dologban azonban biztosak, mégpedig, hogy az új adminisztráció klímapolitikai fordulatot hoz, hiszen úgy tűnik, Biden minden eddigi elnöknél elhivatottabb a klímaválság kihívásait tekintve.

Az Energiahajó sorrendben harmadik eseményét élőben közvetítettük a Facebookon, ahol Bart István, a Klímastratégia 2050 Intézet ügyvezető igazgatója, Fehér Zoltán politológus, amerikanista, a Fletcher School Stratégiai Tanulmányok Központjának tudományos főmunkatársa és Szabo John, a CEU Környezeti Tudományok és Politika Tanszékének PhD-jelöltje beszélgettek Zsolt Melinda, az Energiaklub kommunikáció, oktatás és szemléletformálás programvezetőjének vezetésével. A teljes adás elérhető Youtube csatornánkon.

A havonta jelentkező beszélgetésekben az energiához, a klímaváltozáshoz és a környezetvédelemhez kapcsolódó aktuális témákat járjuk körül. A résztvevők körét úgy állítjuk össze, hogy minél több tudományterületet és minél színesebb hátterű szakembert emeljünk a diskurzusba, ezzel változatos és egyedi nézőpontokat tudjunk bemutatni. A szeptemberben Budapest közlekedéséről, októberben a légszennyezettség magyarországi helyzetéről volt szó.

Facebook Comments