Szerző: Dr. Bart István
Aki nem nézte az előző XXXIII részt, annak összefoglalom az eddigieket:
– 2015 elején a magyar kormány sokéves társadalmi és belső egyeztetési folyamat megkoronázásaképp elfogadta a 2014-2020-as Környezet és Energiahatékonysági Operatív Programot (KEHOP). Szép, nagy feladat volt, szakemberek, hivatalnokok, kutatók és civilek serege áldozott rá sok-sok időt és...
Szerző: Dr. Bart István
Majdnem egy évig örülhettünk annak, hogy a kormány felismerte a lakossági felújításokben rejlő potenciált, és a 2014-2020-as Operatív Programokban több száz milliárdos összeget irányoz elő erre. ebből akár évi 50-100 ezer lakás felújítását is lehetne támogatni. Ez volt kiolvasható a 2015-ös Épületenergetikai Stratégiából, ezt fogadta el a Kormány,...
Szerző: Fülöp Orsolya
Az energiaárak számítási módjával és a szabályozó hatóság függetlenségével kapcsolatban is megfogalmaz aggályokat az Európai Bizottság a közelmúltban kiadott magyar országjelentésben.
...
Szerző: Fülöp Orsolya
Brüsszelben járva örömmel fedeztem fel a Bizottság épületeiben kifüggesztett energiatanúsítványokat. Az energiatanúsítvány elkészítését és kihelyezését ugyanis 2013. január óta direktíva írja elő az 500 m2-nél nagyobb, nagy ügyfélforgalmú hatósági épületek számára.
...
Szerző: Varga Katalin
Eljött az ideje, hogy az Európai Unió levonja a következtetéseket az eddigi éghajlat- és energiapolitika eredményeiből, és eldöntse, mihez kezd 2030-ig. A kép nem rózsás, de egy biztos: mióta az indikatív célokat bevezették, jóval gyorsabba nő a megújulóenergia-felhasználás, mint előtte.
...